Anca – vacanta in Republica Dominicana 30 ianuarie 2015,
Hotel Now Larimar Punta Cana
Ne-am trezit de dimineata in casuta de e-mail cu mesajul de mai jos si am fost foarte incantati ca am reusit si de data asta sa facem niste oameni fericiti!
Anca e cea care a avut intitiativa sa ne scrie si bine a facut, ii multumim pe aceasta cale!
Buna dimineata,
Ne-am intors cu bine si am reluat – din pacate – si munca!
A fost extraordinar, ne-am simtit foarte bine iar fiica mea plange de cand am venit ca vrea inapoi.
Am avut si ploicele in multe zile dar erau cativa stropi … erau si alge in cateva zile (am inteles ca in sud in statiunea La Romana e mai limpede apa), dar nimic nu ne-a deranjat si am petrecut cateva zile nemaipomenite.
Va multumim frumos si sper sa revenim (fiica mea m-a pus sa promit ca mai mergem si la anul)!
Hotelul foarte ok, servicii bune, agentia de acolo foarte in regula. Nimic de comentat.
Am fost si in trei excursii – insula Saona, Dolphin Explorer si Buggy.
Va trimit si cateva poze…
Inca o data multumim toti pentru un concediu minunat!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cu drag,
Anca
![](http://www.blog.aerocenter.ro/AdFileHandler/0/0/hotelul-now-larimar-punta-cana-281)
![](http://www.blog.aerocenter.ro/AdFileHandler/0/0/alee-gradina-282)
![](http://www.blog.aerocenter.ro/AdFileHandler/0/0/piscina-now-larimar-punta-cana-283)
![](http://www.blog.aerocenter.ro/AdFileHandler/0/0/relaxare-din-plin-284)
![](http://www.blog.aerocenter.ro/AdFileHandler/0/0/noi-pe-plaja-285)
![](http://www.blog.aerocenter.ro/AdFileHandler/0/0/plaja-dominicana-de-vis-286)
![](http://www.blog.aerocenter.ro/AdFileHandler/0/0/noi-la-plaja-marea-caraibelor-287)
![](http://www.blog.aerocenter.ro/AdFileHandler/0/0/plimbare-cu-catamaranul-288)
![](http://www.blog.aerocenter.ro/AdFileHandler/0/0/inot-cu-delfinii-dominicana-289)
![](http://www.blog.aerocenter.ro/AdFileHandler/0/0/apa-si-orizont-marea-caraibelor-290)
![](http://www.blog.aerocenter.ro/AdFileHandler/0/0/papagali-colorati-republica-dominicana-291)
![](http://www.blog.aerocenter.ro/AdFileHandler/0/0/parc-de-distractii-dominicana-292)
![](http://www.blog.aerocenter.ro/AdFileHandler/0/0/nuca-de-cocos-dominicana-293)
![](http://www.blog.aerocenter.ro/AdFileHandler/0/0/plaja-294)
![](http://www.blog.aerocenter.ro/AdFileHandler/0/0/fericire-maxima-vacanta-de-vis-dominicana-295)
Toti sunt fericiti in poze, se vede clar ca a fost o vacanta reusita! Succesul unei vacante exotice incepe inca de la punctul zero care este planificarea, tocmai pentru a avea un pret cat mai bun, Anca a rezervat vacanta din luna august a anului trecut, pentru sfarsitul lunii ianuarie a acestui an! Asta da spirit de organizatoare! A avut norocul sa beneficieze de o promotie la biletele de avion cu Air France, de aceea a platit 1200 euro/adult pentru aceasta vacanta exotica de 9 nopti in Republica Dominicana, incluzand zbor din Bucuresti, transferuri si cazare cu All Inclusive la Now Larimar Punta Cana. Avantajos, nu?